Важливо знати

Акустичний канал витоку інформації

Акустичний канал витоку інформації

Акустична інформація – це інформація джерелом якої є акустичний сигнал. Розмова відноситься до джерела акустичних сигналів. Її можна віднести до первинного джерела таких сигналів. Механічні коливальні системи відносяться до першоджерел виникнення акустичних сигналів. До вторинних джерел можна віднести будь-які перетворювачі, наприклад, гучномовці.

Наради, конференції, зустрічі тощо, де може прозвучати конфіденційна інформація, проводяться у спеціально відведених для цього кімнатах. Щоб запобігти перехопленню важливих даних, у цих приміщеннях встановлюють спеціальні пристрої для їх захисту від витоку. До таких приладів відносять глушилку диктофонів.

Існує таке поняття як технічний канал витоку акустичної інформації. Цей термін поєднує в собі об’єкт шпигунства, за яким спостерігають, технічний пристрій, за допомогою якого ведуть спостереження, а також умови, в яких поширюється акустичний сигнал.

Акустичний канал витоку інформації можливо реалізувати декількома способами:

  • шляхом застосування спрямованих мікрофонів та прослуховування розмов на відкритій місцевості або у приміщеннях, перебуваючи поблизу об’єкта прослуховування;
  • засекречений запис переговорів із застосуванням диктофонів, які включаються голосом;
  • використання виносних мікрофонів, які працюють на відстані до 50-200 м, які забезпечують підслуховування розмов без додаткових ретрансляторів.

Конфіденційні дані можна захистити від витоку акустичним каналом, виконавши комплекс організаційних заходів, націлених на мінімізацію або повне виключення ризиків її розкрадання з контрольованої зони.

Для захисту даних від розкрадання акустичним каналом застосовуються такі технічні засоби, як глушники мобільного зв’язку і генератори перешкод. “МАРС ТЗО-4-2” – це пристрій, що генерує сигнали, схожі на шум. Далі ці сигнали надходять на спеціальні датчики. До них відносяться датчики акустичного перетворення типу “МАРС-АКЗ” та вібраційного перетворення (ВІ-3, ВІ-4).

Акустичні датчики служать для генерації перешкод усередині будівель і споруд та зовні, а вібраційні – для створення шуму в огороджувальних конструкціях. Принцип дії вібраційних датчиків полягає у створенні звукових коливань всередині захищених конструкцій. Широке застосування під час проведення переговорів також знайшли ультразвукові комплекси USDP-K чи DRUID D-06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *