Важливо знати

Канали витоку інформації

Канали витоку інформації

У цій статті ми з Вами розглянемо різні канали витоку інформації для того, щоб зрозуміти які ж методи потрібно використовувати для запобігання таких випадків.

Витік інформації — це неконтрольоване поширення інформації за межі організації, приміщення, будівлі, будь-якої території, а також певного кола осіб, які мають доступ до цієї інформації. У разі виявлення витоку, важливо своєчасно її ліквідувати, але найкраще заздалегідь вжити превентивних заходів щодо захисту інформації з обмеженим доступом.

Причиною витоку інформації може бути: використання помилкових норм захисту інформації, їх порушення або повне недотримання. Найменші відступи від правил роботи з критично важливими документами, технікою, продукцією та іншими конфіденційними матеріалами можуть призвести до виникнення каналу витоку інформації обмеженого доступу.

Канали витоку інформації можна також розділити за фізичними властивостями та принципами функціонування:

– акустичні — запис звуку, прослуховування;

– акустоелектричні – отримання інформації через звукові хвилі з подальшою передачею її через мережі електроживлення;

– віброакустичні — сигнали, які виникають за допомогою перетворення інформативного акустичного сигналу при впливі його на будівельні конструкції та інженерно-технічні комунікації захищенних приміщень;

оптичні – візуальні методи, фотографування, відеозйомка, спостереження;

– електромагнітні — копіювання полів шляхом зняття індуктивних наведень;

– радіовипромінювання або електричні сигнали від впроваджених у технічні засоби та приміщення спеціальних електронних пристроїв знімання мовної інформації «заставних пристроїв», що модульуються інформативним сигналом;

– матеріальні — інформація на папері чи інших фізичних носіях

Захист від витоку інформації вимагає проведення обов’язкових організаційних та технічних заходів, які дозволять виявити можливі технічні канали витоку інформації, щоб уникнути можливого використання.

У подальшій статті ми з Вами розглянемо кожен з каналів ретельніше і дізнаємося, як захистити себе від витоку інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *