Важливо знати

Витік інформації через лазерні установки та стетоскопи

Витік інформації через лазерні установки та стетоскопи

Не всім відомо, що акустичну інформацію можна вкрасти через вікна, стелю, опалювальні труби, стіни. Зробити це можна за допомогою сучасного винаходу, який називається електронний стетоскоп.

Існує інший пристрій – лазерний випромінювач. Промінь лазера, який прямує на поверхню скла, змінює свою структуру під дією вібрації і повертається назад. Потім промінь, який повернувся, реєструється фотоприймачем. Таким чином, енергія перетворюється на електросигнал, який можна прослухати знову, за допомогою динаміка.

У детективних серіалах часто демонструють застосування цих пристроїв. Проте дійсність діаметрально протилежна. Дані пристрої стеження – рідкість на наших теренах.

Одна з причин – висока ціна. Також вікна хоч і мають більш пряму поверхню, проте ускладнюють заломлення променя (а значить і якісність прослуховування) через особливості конструкції склопакета. Якість інформації також залежить від:

  • атмосфери (поглинання, рівень, розсіювання, турбулентність, тло);
  • якість поверхні, яку прослуховують;
  • наявність шуму на тлі розмови;
  • якість перехопленого аудіосигналу.

Фінансові витрати йдуть не тільки на саму організацію системи стеження, а й на устаткування з обробки перехопленої інформації. Робота з такою заплутаною системою передбачає залучення висококваліфікованих фахівців та якісного навчання операторів. Тому в нашій інформаційній ері досить актуальним стає захист інформації від витоку.

Які способи збереження аудіоінформації існують, щоб запобігти можливій крадіжці за допомогою стетоскопа та лазера? Генератор білого шуму створює вібраційні коливання частин будівельної конструкції, і рівномірно розподіляє їх по поверхнях зашумлюваних об’єктів.

Генератор шумових сигналів «МАРС-ТЗО-4-2», надійний захисник інформації від можливого витоку за допомогою стетоскопа або лазерної установки. Крім цього, в інтернет-магазині “Glushilka” можна знайти також магнітоелектричні вібровипромінювачі “ВІ-3” та “ВІ-4”, які захистять Вашу інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *